Z czego stworzyć ścieżki ogrodowe?

Ścieżki ogrodowe są obowiązkową ozdobą wszelkich ogrodów. Pozwalają utrzymać trawnik w jak najlepszej kondycji, pomagają w zwiedzaniu ogrodów wszystkim naszym gościom, którzy dzięki podążaniu ścieżkami nie przegapią najpiękniejszych fragmentów naszego ogrodu.Aby wystrój naszego ogrodu był ciekawszy warto stworzyć kilka ścieżek, którymi będziemy mogli spacerować. Obecnie nie ma jednej wyznaczonej drogi co do wyboru materiału, z którego stworzymy dróżki. Najistotniejsze jest to by były one funkcjonalne i pasowały do stylu naszego ogrodu.

W ogrodach w stylu angielskim doskonale sprawdzą się kamienie naturalne i kamienie ogrodowe Libet, które pomogą stworzyć niezobowiązujące, kręte ścieżki wśród roślin i krzewów. Ich dużą zaletą jest niska cena i to, że taką ścieżkę jesteśmy w stanie wykonać bez pomocy specjalnej firmy brukarskiej.

Płytki tarasowe i płytki chodnikowe nadają się do otoczenia nowoczesnego wnętrza, podkreślają surowy charakter takiego stylu. Ich regularne linie podkreślają porządek i minimalizm. Takie ścieżki świetnie sprawdzą się jako ścieżki otaczające dom. Możemy przy pomocy tych materiałów zbudować także taras i schody, zyskując wielką taflę jednolitego koloru.