Sprzęt do ogrodu – czym się kierować przy wyborze?

prace w ogrodzie

Coraz częściej myśląc o przyszłości, ogród podawany jest jako wyznacznik. Jednak, gdy już zdobędziemy wymarzoną działkę z miejscem na ogród, warto zastanowić się jakie sprzęty i narzędzia będą nam tam potrzebne. Istotny jest również fakt miejsca na przechowywanie wspomnianych przedmiotów. Poniżej rozwiewamy wątpliwości, jaki sprzęt będzie najprzydatniejszy, a także jak można go przechowywać.

Dmuchawa spalinowa do liści, jak sama nazwa wskazuje – służy do szybkiego sprzątania liści w naszym ogrodzie. Jest to nowoczesny sposób na pozbywanie się liści i skoszonej trawy. Dziś, możemy liczyć na produkty, których zastosowane nowoczesne technologie zapewniają nam dużą moc i wytrzymałość. Dmuchawy na liście wyposażone są w dysze okrągłą i płaską (w przypadku modelu B56 Stihl, mamy tylko dyszę okrągłą). Pozwala nam to więc sprzątania w różnych częściach ogrodu. Dmuchawa spalinowa jest częstym wyborem nie tylko osób, które są właścicielami wielkich ogrodów. W ten typ urządzeń wyposażane są firmy sprzątające. Oczyszczanie trawników ze zbędnego nadmiaru liści i trawy jest o wiele bardziej wygodne i przede wszystkim szybsze.

Dlaczego lepiej sprzątać przy pomocy dmuchawy do liści?

Dmuchawy do liści i traw posiadają ogromną moc, która pozwala nam szybko i porządnie wysprzątać cały trawnik. Jest to ogromne uproszczenie czynności polegających na sprzątaniu. Nie musimy już spędzać godzin na dworze z grabiami i marznąć. Dmuchawy spalinowe dodatkowo są przyjazne środowisku, dzięki niewielkim ilościom spalin, jakie mogą emitować. Marka Stihl, choć udostępnia jedynie dwa modele dmuchaw spalinowych, możemy liczyć na ich moc oraz zasięg.

prace ogrodowe

Jakim model dmuchawy warto wybrać?

Funkcjonalne urządzenia należą do czołówki najchętniej kupowanych dmuchaw. Dmuchawy spalinowe mają wiele zalet. Są przede wszystkim lekkie, można je obsługiwać tylko jedną ręką – w zależności od wygody – lewą lub prawą. Poza tym, dmuchawy są bezpieczne i proste w użyciu. Istnieją tylko 2 modele dmuchaw spalinowych, dzięki czemu można dokonać szybkiego wyboru. Warto dodać również, że oba typy posiadają silnik 2-MIX, który nie emituje zbyt dużej ilości szkodliwych substancji. Marka Stihl proponuje wybór co prawda tylko dwóch modeli dmuchaw spalinowych, jednak trzeba wiedzieć, że oba są silne, a ich użytkowanie nie sprawia kłopotu. Dodatkowo – waga dmuchaw zapewnia wygodę podczas wykonywania prac przez wiele godzin oraz na większych przestrzeniach. Do wyboru mamy więc modele B56 i B86. Nieco bardziej skomplikowanym urządzeniem jest model B86. B56 natomiast posiada uboższe wyposażenie.

Przechowywanie – garaż blaszany?

Mamy więc już wybraną idealną dmuchawę do liści, ale gdzie w takim razie ją przechowywać poza sezonem? Rozwiązaniem może być postawienie garażu blaszanego, który zależnie od preferencji może być podwójny, ocieplany, wykonany z blachy drewnopodobnej bądź na nasze własne wymiary, z oknem garażowym i dodatkowo zabezpieczony kotwami do betonu. Tak naprawdę ograniczeniem jest jedynie nasz budżet, a także dostępne miejsce na działce. Będzie to jednak z pewnością wygodniejsze rozwiązanie niżeli wybudowanie garażu murowanego, co dodatkowo kosztowałoby więcej. Wystarczy więc wybrać odpowiedni model, sprecyzować wymogi i przystąpić do realizacji.