Jak zaaranżować małe oczko wodne z fontanną?

Kompozycje wodne w ogrodzie wprowadzają dużo uroku do naszego ogrodu. Ożywiają aranżacje roślinne, pozwalają na wprowadzenie do naszego ogrodu typowo wodnych gatunków roślin, nawilżają powietrze… Same plusy!

Dzisiaj opowiem o organizacji oczka wodnego lub małego jeziorka z fontanną. Moim zdaniem w przypadku wody stojącej, fontanna jest elementem niezbędnym. Pomaga utrzymać wodę w ruchu co sprawia, że w naszym zbiorniku wodnym nie będą nadmiernie namnażać się owady, a także wprowadza ruchomy, element do naszej przestrzeni.

Oczko wodne często znajduje się w widocznej części ogrodu do której prowadzi nas ścieżka ogrodowa, takie rozwiązanie jest bardzo dobre, ponieważ w przypadku większych ogrodów gościom czasem trudno znaleźć wszystkie ciekawe elementy ogrodu, zaś jeżeli prowadzą do nich ścieżki, to nie ma problemu z dotarciem do nich.

W przypadku kwadratowych oczek wodnych (jak na zdjęciu) ciekawą  alternatywą dla kamienia naturalnego, są płytki tarasowe i kostki chodnikowe. Pomagają nam one w utrzymaniu ostrych rogów, nadają ciekawy charakter naszemu zbiornikowi. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w ogrodach przy nowoczesnych domach.