Jak przebiega montaż ogrodzeń?

montaż ogrodzenia

Po wybraniu odpowiedniego ogrodzenia, warto odnaleźć fachowców, którzy zajmą się montażem. Solidna instalacja całej konstrukcji pozwoli na to, że będzie nam ona służyć przez wiele lat. Wytrzymałe i trwałe ogrodzenie to gwarancja bezpieczeństwa posesji.

Rodzaje ogrodzeń

Podstawowe rodzaje ogrodzenia, dostępne na rynku sprzedaży, to ogrodzenia kamienne, betonowe, metalowe oraz drewniane. Dwa pierwsze z pewnością przypadną do gustu tym, którzy cenią sobie swoją prywatność. Ogrodzenia te nie dają możliwości oglądania naszego obejścia przez sąsiadów, chyba że nie będą one zbyt wysokie.

Ogrodzenia drewniane budzą skojarzenia z sielankowymi, wiejskimi klimatami, zależnie od sposobu ich wykonania. Innym przykładem są ogrodzenia z siatki. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, ważna jest wiedza o tym, jak odpowiednio przeprowadzić cały proces montażowy oraz jak dbać o gotowe ogrodzenie, aby cieszyło pięknym wyglądem i służyło nam przez lata.

Etapy montażu ogrodzenia

  • Pierwszym i najważniejszym etapem całego procesu jest przygotowanie terenu. Musi być on w miarę równy tam, gdzie przebiegać będzie ogrodzenie. Nie mogą znajdować się na nim przeszkody, zatem zlikwidować musimy rozmaite górki i dołki, pniaki i korzenie pozostałe po wyciętych drzewach. Gdy teren będzie przygotowany, dobrze jest wytyczyć przebieg ogrodzenia przez rozciągnięcie linki. Znacznie ułatwi to całą sprawę. W przypadku znacznych nierówności trzeba już jednak prosić o pomoc fachowców z ciężkim sprzętem.
  • Ziemię przygotowaną i rozkopaną pod wykonanie ogrodzenia trzeba ubić, by zapewniała większą stabilność. Inaczej cała nasza praca pójdzie na marne. Następnie przechodzimy do rozmieszczenia wsporników. Trzeba się dobrze zastanowić nad ich umiejscowieniem, gdyż dokonanie późniejszych zmian będzie trudne. Jeśli decydujemy się na panele ogrodzeniowe, dobrze jest zacząć od bramy i furtki.
  • Należy pamiętać o tym, że montaż jest oczywiście zależny od tego, na jaki rodzaj ogrodzenia się zdecydujemy.
  • Kolejnym etapem pracy jest wkopanie słupków. Rozmieszczamy je w wytyczonych wcześniej miejscach, po czym zalewamy betonem. Słupki ogrodzeniowe trzeba podeprzeć, dopóki nie wyschną. Pierwszy oraz ostatni słupek podpieramy ukośnymi zastrzałami, by całe ogrodzenie się nie przewróciło. Do słupków przykręcamy zastrzał, którego dolna cześć zatapiana jest w podmurówce betonowej. Dopiero po związaniu się betonu można przejść do montażu pozostałych elementów.
  • Na dole pierwszego i ostatniego słupka mocowane są napinacze, a na pozostałych słupkach uchwyty, przez które przeciągnięty zostanie drut napinający. W pionowe oczka siatki wmontowujemy drut napinający, a do słupka przyczepiamy drutem wiązałkowym. Rozwijamy siatkę na całą długość ogrodzenia, z drugiej strony przyczepiamy ją tak samo. Siatkę mocujemy do podpór na przestrzeni całego ogrodzenia.
  • Dla ochrony przed korozją, siatkę dobrze jest pokryć farbą podkładową, a następnie farbą w dowolnie wybranym kolorze.
  • Jeśli decydujemy się na wybór siatki ogrodzeniowej, należy pamiętać o tym, że wyróżniamy jej dwa główne rodzaje: ocynkowane oraz z powłoką z PCV. Siatka ocynkowana charakteryzuje się większą wytrzymałością na korozję, występuje w kolorze srebrnym. Siatka z powłoką PCV występuje w kolorze dowolnym, nie jest jednak aż tak odporna na rdzewienie.

ogrodzenie z słupkami ogrodzeniowymi

Jeśli zależy Ci na wysokim poziomie estetyki oraz solidnym zabezpieczeniu przed włamaniami na Twoją posesję, koniecznie rozważ skorzystanie z usług firmy Grodex. Dostępne tu ogrodzenia posesyjne to idealne rozwiązanie, spełniające nawet najwyższe wymagania. Trwałe panele oraz siatki ogrodzeniowe, służyć nam będą przez długie lata.