Dmuchawy spalinowe do liści – czym się kierować przy wyborze?

Dmuchawa spalinowa do liści, jak sama nazwa wskazuje – służy do szybkiego sprzątania liści w naszym ogrodzie. Jest to nowoczesny sposób na pozbywanie się liści i skoszonej trawy. Dziś, możemy liczyć na produkty marki Stihl, których zastosowane nowoczesne technologie zapewniają nam dużą moc i wytrzymałość. Dmuchawy na liście wyposażone są w dysze okrągłą i płaską (w przypadku modelu B56, mamy tylko dyszę okrągłą). Pozwala nam to więc sprzątania w różnych częściach ogrodu. Dmuchawa spalinowa jest częstym wyborem nie tylko osób, które są właścicielami wielkich ogrodów. W ten typ urządzeń wyposażane są firmy sprzątające. Oczyszczanie trawników ze zbędnego nadmiaru liści i trawy jest o wiele bardziej wygodne i przede wszystkim szybsze.

Jakim model dmuchawy Stihl warto wybrać?

Funkcjonalne urządzenia marki Stihl należą do czołówki najchętniej kupowanych dmuchaw. Dmuchawy spalinowe mają wiele zalet. Są przede wszystkim lekkie, można je obsługiwać tylko jedną ręką – w zależności od wygody – lewą lub prawą. Poza tym, dmuchawa Stihl jest bezpieczna i prosta w użyciu. Istnieją tylko 2 modele dmuchaw spalinowych, dzięki czemu można dokonać szybkiego wyboru. Warto dodać również, że oba typy posiadają silnik 2-MIX, który nie emituje zbyt dużej ilości szkodliwych substancji. Marka Stihl proponuje wybór co prawda tylko dwóch modeli dmuchaw spalinowych, jednak trzeba wiedzieć, że oba są silne, a ich użytkowanie nie sprawia kłopotu. Dodatkowo – waga dmuchaw zapewnia wygodę podczas wykonywania prac przez wiele godzin oraz na większych przestrzeniach. Do wyboru mamy więc modele B56 i B86. Nieco bardziej skomplikowanym urządzeniem jest model B86. B56 natomiast posiada uboższe wyposażenie.

B56 – posiada tylko okrągłą, wygodniejszą dyszę, przycisk STOP oraz silnik 2-MIX, który jest stworzony w oparciu o nowoczesne technologie. Ten model można obsługiwać jedną ręką. Jego moc wynosi 0,7/1,0 kW/km, a maksymalna moc turbiny – 730m3/h4. Dmuchawa waży zaledwie 4 kg, więc praca z nią nie jest uciążliwa. W tym rodzaju dmuchawy, możemy napełniać zbiornik paliwa za pomocą specjalnej pompy. Dzięki temu, znika problem używania linki, by na nowo uruchomić silnik dmuchawy.
liścieB86 – ta dmuchawa jest nieco silniejsza od B56 i daje nam więcej możliwości. Wyposażona w ten sam silnik, posiada także ten sam system uzupełniania paliwa. Również nie posiada specjalnej linki uruchamiającej silnik. Dmuchawa ta posiada natomiast dwie dysze – płaską oraz okrągłą. Okrągła dysza charakteryzuje się większą mocą poprzez większy zasięg. Dzięki niej możliwe jest szybsze sprzątanie trawnika, jednak nie jest to jedyna cecha tej dyszy. Przede wszystkim, można jej używać w przypadku większych podwórek i trawników. Druga dysza, płaska, może być przydatna, gdy chcemy wysprzątać mniejsze części ogrodu lub doniczki z kwiatami. Model B86 jest nieco cięższy. Posiada przycisk STOP wraz z blokadą dźwigni gazu. Dźwignię tę możemy zablokować w każdej pozycji. Blokada ta odbywa się między jałowym biegiem a pełną mocą urządzenia.

Dlaczego lepiej sprzątać przy pomocy dmuchawy do liści?

Dmuchawy do liści i traw posiadają ogromną moc, która pozwala nam szybko i porządnie wysprzątać cały trawnik. Jest to ogromne uproszczenie czynności polegających na sprzątaniu. Nie musimy już spędzać godzin na dworze z grabiami i marznąć. Dmuchawy spalinowe dodatkowo są przyjazne środowisku, dzięki niewielkim ilościom spalin, jakie mogą emitować. Marka Stihl, choć udostępnia jedynie dwa modele dmuchaw spalinowych, możemy liczyć na ich moc oraz zasięg.